News
Tuesday, 25 April 2017 19:15 |
|
Tuesday, 27 December 2016 13:02 |
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta u Beogradu svečano je obeležio 10 godina uspešnog rada. Na svečanosti održanoj na MF, predstavljeni su najznačajniji projekti koji su realizovani u tom periodu, kao i vizija razvoja u budućnosti. Inovacionom centru je zvanično uručen i Sertifikat ISO 9001 za sistem upravljanja kvalitetom u oblasti istraživanja, razvoja i edukacije u tehničko-tehnološkim naukama.
Detaljan izveštaj možete naći na sledećoj adresi http://vesti.mas.bg.ac.rs/?p=4252
|
Monday, 12 December 2016 13:24 |
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta u Beogradu obeležava 10 godina postojanja. Svečana sednica povodom desetogodišnjeg Jubileja biće održana u sredu, 21. decembra 2016., u 13 sati, na Mašinskom fakultetu (sala 211). Svečanosti će prisustvovati zvaničnici resornih ministarstava, predstavnici Vlade i vladinih agencija, dekani tehničkih fakulteta, predstavnici privrednih komora, malih i srednjih preduzeca, nevladinih organizacija i mnogi drugi.
Inovacioni centar osnovan je 2006. godine, po osnovu Zakona o inovacionoj delatnosti RS. Glavni zadatak Centra jeste primena naučnih, tehničkih i tehnoloških znanja, inventivnosti i pronalazaštva radi stvaranja i realizacije poboljšanih i novih proizvoda, procesa i usluga, kao pokretača razvoja Republike Srbije.
U proteklih 10 godina Centar je realizovao veliki broj domaćih i međunarodnih projekata, uključujući i projekte na kojima su radili nastavnici i saradnici Mašinskog fakulteta.
Među najznačajnijim projektima su projekti Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Fonda za inovacionu delatnost RS, međunarodni projekti Evropske komisije – EUREKA, učešće u konzorcijumu koji realizuje projekat „Mreža evropskih preduzetnika” (Enterprise European Network) u okviru COSME, kao i SAFERA projekti industrijske bezbednosti u okviru H2020.
Među ostalim aktivnostima Centra izdvajaju se kursevi za učenje na daljinu (European Social Funds), kursevi za MCAST (Malta), u saradnji sa WiFi Austrija, razvoj i implementacija informacionog sistema energetike Beograda (ISEB), razvoj lakih vazduhoplovnih konstrukcija, namenskih konstrukcija i specijalnih komponenti, kao i projekti za potrebe EPS-a u oblasti projektovanja, proračuna i ispitivanja termoenergetskih i hidroenergetskih postrojenja i sistema na površinskim kopovima, što je obuhvatalo procenu rizika kompleksnih sistema, kao i procenu integriteta i veka konstrukcija.
Inovacioni centar je osposobljen za različite oblasti istraživanja. Poseduje veliki broj licenci u različitim inženjerskim disciplinama, nekoliko akreditovanih laboratorija i centara, kao i opremu za naučnoistraživački rad i rešavanje konkretnih razvojnih problema u različitim oblastima: mašinstvo i industrija, materijali i hemijske tehnologije, informacione tehnologije i energetika.
|
Friday, 09 December 2016 00:00 |
Uređaj za točenje i očuvanje vina – pronalazak koji je rezultat višegodišnjeg istraživanja članova Inovacionog centra Mašinskog fakulteta u Beogradu i kompanije PORT-TR, od pre tri nedelje je i zvanično zaštićen priznanjem nacionalnog patenta Zavoda za intelektualnu svojinu Republike Srbije. Reč je o pronalasku, koji omogućava točenje vina na čašu, a da pri tome, ostatak vina u boci ostaje u zaštitnoj atmosferi inertnog gasa (argona), ne menjajući kvalitet. O tome kako se na osnovu zahteva tržišta identifikuje i razvija jedna ideja u nov komercijalno atraktivan proizvod, razgovarali smo sa dr Milošem Miloševićem, naučnim saradnikom u IC, koji je zajedno sa Bojanom Lazićem vlasnik intelektualne svojine, a sa svojim timom osmislio i napravio ovaj uređaj.

Na tržištu postoje različiti sistemi za čuvanje vina, od vakum čepova do tzv. enomata, ali su mnogi od njih nefunkcionalni, istakao je dr Milošević. Kao primer naveo je vakum čepove koji su pre četiri, pet godina na tržištu doživeli pravu ekspanziju, ali su isto tako brzo povučeni jer nisu mogli da sačuvaju kvalitet vina na duži rok. S druge strane, dodao je, enomati, uređaji koji takođe rade na principu inertnog gasa, su prevelikih dimenzija, organičenog kapaciteta i preskupi. Nakon analize tržišta i identifikovanja nedostataka postojećih sistema, partner na projektu, biznismen koji se bavi prodajom ugostiteljskih uređaja, najpre u neformalnom razgovoru, predočio mi je realne potrebe tržišta. Tako smo mi razvili i napravili uređaj koji je malih dimenzija, ne košta puno i koji omogućava da se na čašu služi istovremeno i do 20 flaša vina i to dok se boce ne isprazne, naveo je dr Milošević.
Uređaj je 2015. godine dobio nagradu Privredne komore Beograda za najbolji pronalazak, a iste godine, na Takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju Srbije, u konkurenciji 180 timova i inovacija, osvojio je peto mesto i ušao u finale takmičenja. Ovo je jos jedan u nizu dokaz da mladi inženjeri koji završe studije na Mašinskom fakultetu mogu vrlo brzo da primene stečeno znanje i veštine i odgovore izazovima tržišta, odnosno konstruišu i naprave određeni uređaj ili mašinu, koji rade i imaju svoju upotrebu.
Naš uređaj je inovativan i u potpunosti rešava problem čuvanja vina nakon otvaranja flaše. Sastoji od čepa koji se postavlja na flašu i uređaja za doziranje inertnog gasa (argona). Novina je u tome što je moguće odvojiti čep sa flašom u kojoj je vino, od ostalih podsklopova uređaja, što ostatak vina u flaši ostaje u zaštitnoj atmosferi inertnog gasa, ne menjajući kvalitet i što gas pod pritiskom potiskuje vino iz flaše i izbacuje unapred programiranu dozu po želji. Zbog svojih karakteristika, dodao je naš sagovornik, uređaj je atraktivan ugostiteljima, koji nisu više u riziku da će imati trošak nakon serviranja jedne čaše, ali i vinarima, koji mogu da budu sigurni da će se njihovo vino na duži vremenski period služiti nepromenjenog ukusa i mirisa.

Od pre tri nedelje uređaj je priznat u Zavodu za zaštitu intelektualne svojine RS kao nacionalni patent. Da je reč o novom uređaju, ne samo u Srbiji, nego i u svetu, potvrdio je i izveštaj o stanju tehnike Svetske organizacije za intelektualnu svojinu u Ženevi. A koliko je dug put od ideje do novog proizvoda i njegove zaštite, govori sama procedura priznavanja patenta ne samo na nacionalnom, nego i na međunarodnom planu.
Prema rečima dr Miloševića, tim je pre dve godine, kada je tehnički zadatak rešen i uređaj napravljen, započeo proceudru zaštite pronalaska. Podneli smo patentnu prijavu Zavodu za intelektualnu svojinu RS, koji je zatim započeo pretraživanje stanja tehnike u nacionalnoj i više svetskih patentnih baza. Posle šest meseci stigao je izveštaj da je pronađeno pet patenata koji pripadaju istom stanju tehnike kao i naš uređaj, ali da se naš pronalazak bitno razlikuje i da ne predstavlja kombinaciju postojećih rešenja. Onda je usledila suštinska pretraga patenta i nakon godinu i po dana od prvog izveštaja, pre tri nedelje nam je javljeno da je naš pronalazak zaštićen u RS i da sada imamo nacionalni patent. U međuvremenu, dodao je on, podneli smo patentnu prijavu i Svetskoj organizaciji za intelektualnu svojinu u Ženevi, koja nam je dodelila PCT broj. U izveštaju o pretraživanju stanja tehnike, koji smo od te organizacije dobili pre dva meseca, naš uređaj je takođe ocenjen kao nov, inovativan pronalazak, koji ima tehničku primenljivost i ne predstavlja kombinaciju postojećih rešenja u svetu.
Sledeći korak koji logično sledi jeste međunarodna zaštita i opredeljivanje za tržište na kojem proizvod bio plasiran. Međutim, prema rečima našeg sagovornika, to je veoma skup proces. To individualci koji se bave naukom ne mogu sami da iznesu, istako je dr Milošević. Odgovarajući na pitanje da li bi država mogla da pomogne u tom procesu, naš sagovornik kaže da mehanizmi postoje. Jedan od mehanizama je konkurs koji objavljuje Fond za inovacionu delatnost, a kojim se subvencionišu pronalasci i daju dodatna sredstva za razvoj i međunarodnu zaštitu pronalaska. Međutim, patenata i patentnih prijava ima mnogo. S druge strane, dodao je, to je dobro, jer veliki broj pronalazaka pokazuje uspeh jedne zemlje u naučnom istraživanju. Mnogo je izvesnije da naš pronalazak nađe put do neke ozbiljne firme koja se bavi proizvodnjom ugostiteljske opreme, poput kompanije Boš, koja bi po našoj licenci proizvodila aparat i samim tim preuzela i finansiranje patentne zaštite i održavanje patenta, a bili bi zadovoljni ukoliko bi IC dobio određeni procenat. U tom smislu, za nas je interesantniji projekat za transfer tehnologija, kojim Fond za inovacionu delatnost istraživačima daje konkretnu podršku ne samo u pronalaženju potencijalnih kupaca, nego i za sve usluge vezane za plasiranje proizvoda na međunarodno tržište, zaključio je dr Miloš Milošević.
|
Wednesday, 03 February 2016 17:59 |

Projektni tim WPS (Wine protect system) sastavljen od članova Inovacionog centra Mašinskog fakulteta, Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i kompanije PORT-TR je u prethodne 2 godine razvijao prototip sa kojim se prijavio na takmičenje. Proizvod je namanjen ugostiteljskim objektima (kafićima, restoranima, hotelima), specijalizovanim prodavnicama vina, vinarijama i drugim ljubiteljima vina, zbog opšteg trenda potražnje vina na čašu. Sve je veći trend služenja vina na čašu, a gosti su prinuđeni da poruče celu flašu iako bi možda popili samo jednu čašu vina. Proizvodjači vina su suočeni sa činjenicom da se njihovo vino ukiseli nakon nekoliko dana od otvaranja, i time odbijaju ljubitelje koji su probali takvo njihovo vino na duži period. Ugostitelji strahuju da otvore skupo vino u restoranu i posluže samo čašu jer će teško prodati ostatak, koji će ubrzo oksidirati i postati trošak. Proizvod se sastoji iz čepa koji se postavlja na flašu i uređaja za doziranje inertnog gasa (argona). Novina pronalaska sadržana je u konstruktivnoj povezanosti elemenata uređaja, a konkretno to što je čep sa flašom u kojoj je vino moguće odvojiti od ostalih podsklopova uređaja; što ostatak vina u flaši ostaje u zaštitnoj atmosferi inertnog gasa, ne menjajući kvalitet, i što gas pod pritiskom potiskuje vino iz flaše I izbacuje unapred programiranu dozu po želji. U toku takmičenja je izvršena proizvodnja nulte serije od 5 WPS WPS sistema gde su otklonjeni konstruktivni nedostaci prethodno napravljenog prototipa. Kompletan, funkcionalni uređaj spreman za tržište je napravljen u potpunosti na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, tačnije Inovacionom centru i laboratorijama Katedre za Proizvodno mašinstvo i Motorna vozila. Za pronalazak je podnešena nacionalna I međunarodna patentna prijava (u Ženevi) i dobijen je PCT broj.


Takmičenje za najbolju tehnološku inovaciju NTI 2015 je počelo u martu 2015 god. sa 124 prijavljenih timova, a nakon izvršene prve recenzije u dalje takmičenje je proslo 106 inovacija. Na tehničkim recenzijama je ocenjeno 50 timova od kojih je 38 inovacija pozitivno ocenjeno i prošlo u dalji tok takmičenja, dok je 12 inovacija ocenjeno kao nerealizovano. Paralelno sa tehničkim recenzijama, obavljena je i ocena poslovnog modela. Prema ocenama recenzenata u nastavak takmičenja se plasiralo 28 inovacija. Susret sa potencijalnim investitorima je obavljen 10. novembra 2015. god gde je od preostalih timova 12 prošlo u polufinale, a WPS tim je u nastupio u prvom danu polufinala kada je i prošao u dalji krug takmičenja, zauzevši drugo mesto u generalnom plasmanu. Finale Takmičenja uz direktni prenos na nacionalnoj televiziji je održano u četvtak, 24. decembra 2015. u Studiju 9, RTS-a u Košutnjaku gde je WPS tim osvojio 5. mesto.
Na donjem linku mozete skinete video - Primena WPSa u restoranima.
|
Poštovani,
Ovim putem želimo da Vas obavestimo da je Inovacioni centar Mašinskog fakulteta d.o.o. Kraljice Marije 16 u Beogradu, pored imenovanja za razvrstavanje opreme pod pritiskom, postao i Imenovano telo za pregled i ispitivanje opreme pod pritiskom, rešenjem broj 312-01-00184/2014-05 izdatog 24.07.2014 goodine od Ministarstva rudarstva i energetike.
Imenovano telo za pregled i ispitivanje ICMF zapošljava visokostručan kadar sa dugogodišnjim iskustvom. Članovi Imenovanog tela poseduju sem obaveznih licenci i diploma ( licenca 330, sertifikat za vizuelnu kontrolu, IWE sertifikat) i sertifikate za IBR metode. Takođe, važna karakteristika Imenovanog tela je odgovornost, ozbiljnost, marljivost, kao i temeljan rad i završavanje poslova u dogovorenim rokovima.
Osobe za kontakt:
Tehnički rukovodilac Imenovanog tela za pregled i ispitivanje OPP dr Nikola Milovanović, mast. inž. maš. +381606502541
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Zamenik tehničkog rukovodioca dr Igor Martić, mast. inž. maš. +381693009909
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Za sve dodatne informacije možete se obratiti na telefon 011 3302346 ili 011 3302200/505.
|
Dokumenti
Zahtev za razvrstavanje, pregled i ispitivanje

Uslovi poslovanja

Pravila rada

Poverljivost

Prigovori i žalbe

|
|
Wednesday, 17 July 2013 00:00 |
Међународно признати сертификати –Обука и сертификација у Београду
Иновациони центар Машинског факултета у Београду у сарадњи са Institutom za varilstvo из Љубљане врши обуку и сертификацију особља за испитивања методама без разарања према међународнoм стандарду ЕN ISO 9712.
Обука и сертификација се врши под општим надзором акредитованог сертификационог тела VARcert.
Сертификација за опрему под притиском (PЕD) према Европској директиви 97/23/ЕC за коју је Institut za varilstvo нотификационо тело постоји као додатна опција.
Метода
|
Ниво
|
Место одржавања
|
Трајање
|
Термин
|
Визуелно испитивање
|
2
|
Иновациони центар машинског факултета у Београду
|
40 часова, обука: 5 радних дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
Испитивање пенетрантима
|
2
|
40 часова, обука: 5 радних дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
Ултразвучно мерење дебљине
|
2
|
24 часова, обука: 3 радна дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
Интерпретација радиограма RTFAS/заварени спојеви
|
/
|
56 часова, обука:7 радних дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
Радиографско испитивање
ресертификација*
|
1
|
40 часова, обука: 5 радних дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
Радиографско испитивање
ресертификација*
|
2
|
40 часова, обука: 5 радних дана +1 дан за полагање испита
|
јесен 2013
|
* Курс се односи на кандидате који имају домаћа уверења за радиографско испитивање, а који овом ресертификацијом стичу међународни сертификат. Курс је намењен за технологе који се баве квалитетом, инспекторе и запослене у службама надзора.
|
Распоред курсева (обука и сертификација особља за испитивања методама без разарања према међународним стандардима, са издавањем европског сертификата)
Контакт особе: Оливера Ерић Цекић:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
tel: 062/24-1977 Радомир Јовичић:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
tel: 063/264-403
|
Thursday, 17 January 2013 17:32 |
ИНОВАЦИОНИ ЦЕНТАР МАШИНСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ
сектор
МРЕЖА ЗА ЕНЕРГЕТСКУ ЕФИКАСНОСТ У ИНДУСТРИЈИ СРБИЈЕ (МЕЕИС)
уз подршку
Амбасаде Краљевине Норвешке у Србији
РАСПИСУЈЕ
КОНКУРС
за учешће на курсу
„Обука за извођење енергетских аудита у индустрији“
Обука се држи 3 недеље:
1. недеља: 3 дана, Београд, 30.1-1.2.2013. године (сви учесници)
БЛОК 1: ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ, ЕНЕРГЕТСКИ МЕНАЏМЕНТ и израда енергетских аудита
БЛОК 2: ЕКОНОМСКА АНАЛИЗА ПРОЈЕКАТА ЕНЕРГЕТСКЕ ЕФИКАСНОСТИ И ИЗРАДА БИЗНИС ПЛАНОВА
2. недеља: 3 данa, 6-8.2.2013. године (учесници подељени у две групе)
БЛОК 1: Припрема за израду енергетског аудита
БЛОК 2а: ИЗВОЂЕЊЕ ПОКАЗНОГ ЕНЕРГЕТСКОГ АУДИТА У ИНДУСТРИЈСКОМ ПРЕДУЗЕЋУ И ИЗРАДА ИЗВЕШТАЈА И ПРИПРЕМА ЗАВРШНОГ ИЗВЕШТАЈА (1. група – 6. и 7.2.2013. године)
БЛОК 2б: ИЗВОЂЕЊЕ ПОКАЗНОГ ЕНЕРГЕТСКОГ АУДИТА У ИНДУСТРИЈСКОМ ПРЕДУЗЕЋУ И ИЗРАДА ИЗВЕШТАЈА И ПРИПРЕМА ЗАВРШНОГ ИЗВЕШТАЈА (2. група - 6. и 8.2.2013. године)
3. недеља: 2 дана, Београд, 22. и 23.2.2013. године (сви учесници)
БЛОК 1: израда презентације (22.02.2013. године)
БЛОК 2: УСМЕНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА ИЗВЕШТАЈА СА ЕНЕРГЕТСКИХ АУДИТА И ИСПИТ (23.2.2013. године)
9 -17 h. наведеним данима, а према распореду који ће бити на сајту Иновационог центра Машинског факултета http://www.inovacionicentar.rs.
Укупни обим курса је 34 сата обуке. На крају курса кандидати полажу завршни испит и додељује им се диплома.
Услови конкурса су:
- завршен један од техничких факултета,
- добро познавање енглеског језика и
- добро познавање рада на рачунару.
Курс суфинансира Амбасада Краљевине Норвешке у Србији, Пројекат: SUSTAINABLE ENERGY AND ENVIRONMENT IN THE WESTERN BALKANS FUNDED BY THE NORWEGIAN MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRSFи EBRD Business Advisory Services (BAS) Serbia. Програм курса одговара курсу који је МЕЕИС одржао уз подршку EBRD Business Advisory Services (BAS) Serbia у 2011. години.
Школовање је 150 ЕУР у динарској протоввредности без ПДВ-а.
Настава ће се одвијати на српском језику.
Трошкове боравка и путне трошкове сносе сами учесници курса.
Пријава кандидата треба да садржи:
- мотивационо писмо,
- биографију кандидата и
- копију дипломе о завршеној високој школи.
Конкурсом ће се одабрати 25 полазника курса.
Пријаве кандидата слати eлектронском поштом на следећу адресу:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Рок за пријављивање је 12 дана од дана објављивања Конкурса.
Све додатне информације се могу добити код: проф. Горана Јанкеса и мр Мирјане Стаменић путем е-mail-a:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
,
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
или на web сајту http://www.inovacionicentar.rs
Прилози:
1-OGLAS-kurs EA_2013-1-6.pdf
2-Program Obuka EA-MEEIS-BAS_2013.pdf
3-Raspored predavanja-Obuka za EA_2013-I.pdf
|
Usluge koje nudi Inovacioni centar Mašinskog fakulteta u Beogradu kao Imenovano telo za razvrstavanje opreme pod pritiskom.
1.) Razvrstavanje opreme pod pritiskom
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta d.o.o. je odlukom Ministarstva za infrastrukturu i energetiku postao Imenovano telo za razvrstavanje opreme pod pritiskom (OPP) prema Pravilniku o pregledima opreme pod pritiskom tokom veka upotrebe (Sl. Glasnik 87/2011).
Oprema pod pritiskom se obzirom na opasnost po zdravlje ljudi i bezbednost razvrstava u OPP niskog nivoa opasnosti i OPP visokog nivoa opasnosti i ovu aktivnost obavlja Imenovano telo za razvrstavanje OPP uz popunjavanje Evidencionog lista.
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta u Beogradu, a kao Imenovano telo za razvrstavanje opreme pod pritiskom, nakon završenog razvrstavanja daje korisniku sledeće:
- Unos u Centralni registar – dobijanje evidencionog broja
- Izdavanje evidencionog lista
- Izveštaj o kategorizaciji i razvrstavanju.
2.) Preliminarno razvrstavanje opreme pod pritiskom
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta nudi pomoć korisniku pri proceni vrednosti za javne nabavke. Preliminarno razvrstavanje je prvi korak pri razvrstavanju opreme pod pritiskom i podela opreme pod pritiskom u dve grupe:
- OPP niskog nivoa opasnosti i
- OPP visokog nivoa opasnosti.
Preliminarno razvrstavanje opreme pod pritiskom se vrši pomoću 4 podatka: pritisak, zapremina, grupa fluida i stanje fluida.
Sem mogućnosti o proceni vrednosti javne nabavke, preliminarno razvrstavanje opreme pod pritiskom daje korisniku podelu OPP i evidenciju o OPP koja je niskog nivoa opasnosti i za koju nije potreban unos u Centralni registar, odnosno, pregled i ispitivanja vrši sam korisnik.
U tom smislu, preliminarno razvrstavanje istovremeno predstavlja i prvi korak u razvrstavanju opreme pod pritiskom.
Inovacioni centar je u obavezi da korisniku izda Izveštaj o preliminarnom razvrstavanju opreme pod pritiskom radi podele opreme pod pritiskom na OPP niskog nivoa opasnosti i OPP visokog nivoa opasnosti.
3.) Seminari i prezentacije.
Inovacioni centar Mašinskog fakulteta nudi korisnicima upoznavanje sa Pravilnicima 87/11, njihovim obavezama za razvrstavanje, pregled i ispitivanje opreme pod pritiskom, bitnim zahtevima koje je potrebno da ispuni oprema pod pritiskom prema Pravilniku 87/11, a putem održavanja seminara i predavanja.
Osobe za kontakt:
Tehnički rukovodilac Imenovanog tela za pregled i ispitivanje OPP dr Nikola Milovanović, mast. inž. maš. +381606502541
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Zamenik tehničkog rukovodioca dr Igor Martić, mast. inž. maš. +381693009909
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
|
Dokumenti
Zahtev za razvrstavanje, pregled i ispitivanje

Uslovi poslovanja

Pravila rada

Poverljivost

Prigovori i žalbe

|
|
Monday, 14 November 2011 17:22 |
European Bank for Reconstruction and Development Business Advisory Services www.ebrd.com/tambas/serbia
EBRD Business Advisory Services (BAS) Serbia i
INOVACIONI CENTAR MAŠINSKOG FAKULTETA UNIVERZITETA U BEOGRADU
sektor
MREŽA ZA ENERGETSKU EFIKASNOST U INDUSTRIJI SRBIJE
Uz podršku Ministarstva za infrastrukturu i energetiku Republike Srbije i
Agencije za energetsku efikasnost Vlade Republike Srbije
RASPISUJE KONKURS za učešće na Kursu
"Obuka za izvođenje energetskih audita u industriji"
Kurs će se održavati u periodu od 24.11. do 10.12.2011. u vremenu od 9-17 na srpskom jeziku, a prema rasporedu koji će biti na sajtu Inovacionog centra Mašinskog fakulteta. Ukupni obim Kursa je 34 sata obuke. Na kraju kursa kandidati polažu završni ispit i dodeljuje im se diploma.
Prilozi
Oglas-poziv za aplikaciju za obuku EA.pdf
Program Obuka EA-MEEIS-BAS.pdf
Raspored predavanja-Obuka za EA.pdf
|
|
|
|
Page 2 of 5 |
|